tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Powrót "Profesora". Celem minimum piąte miejsce

Powrót "Profesora". Celem minimum piąte miejsce
Foto: Thesupermat CC BY-SA 3.0 Alain Prost za czasów świetności zwany był „Profesorem”

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Alain Prost będzie w 2017 roku specjalnym doradcą zespołu Renault - potwierdził Jerome Stoll, szef francuskiego teamu, którego kierowcami są Niemiec Nico Huelkenberg i Brytyjczyk Jolyon Palmer.

Głównym zadaniem Prosta, za czasów świetności zwanego "Profesorem", jest doprowadzenie na koniec sezonu ekipy Renault do minimum piątego miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

Wielki potencjał

- Renault musi stać się konkurencyjne w stosunku do innych ekip. Mamy w tym roku nowy, zbudowany od podstaw samochód, którego osiągi - jak wskazują testy - powinny być zbliżone do innych czołowych zespołów. Wierzę, że w Renault 2017 drzemie wielki potencjał - stwierdził Prost.

Francuski kierowca był mistrzem świata F1 w latach 1985, 1986, 1989 i 1993. Prost zwyciężył w 51 wyścigach Grand Prix (rekord został pobity przez Niemca Michaela Schumachera w sezonie 2001), w trakcie kariery w F1 startował w barwach Renault, McLaren, Ferrari i Williams.

Tegoroczny sezon, w którym zaplanowane jest dwadzieścia wyścigów, rozpocznie się 26 marca Grand Prix Australii na torze w Melbourne. Rywalizować będzie dziesięć zespołów, jedenasty - Manor Racing MRT - wycofał się z powodu ogłoszenia upadłości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.