Bottas przed liderem, Hamilton poza podium

Fin Valtteri Bottas z zespołu Mercedes GP wygrał Grand Prix Austrii, 9. rundę mistrzostw świata Formuły 1. To jego drugie zwycięstwo w karierze.

Po raz pierwszy blisko 27-letni fiński kierowca triumfował 30 kwietnia 2017 roku w GP Rosji na torze w Soczi.

Vettel się umocnił

Drugie miejsce w Spielbergu zajął lider klasyfikacji generalnej Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, a trzecie Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla. Na czwartej pozycji uplasował się Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa GP, startujący z ósmego pola. W kwalifikacjach był trzeci, jednak za nieregulaminową wymianę skrzyni biegów cofnięto go o pięć miejsc.

Z pole position ruszał Bottas. Na początku wyścigu protest na Fina złożyli Vettel i Ricciardo. Uważali, że ten dopuścił się tzw. lotnego startu i powinien zostać ukarany. Sędziowie po analizie zapisu video nie dopatrzyli się złamania przepisów i protest został oddalony.

Na pozycji lidera MŚ po dziewięciu rundach umocnił się Vettel. Drugi nadal jest Hamilton, mając 20 punktów straty.

Źródło: PAP/EPA Zwycięski Valtteri Bottas

Wyniki GP Austrii:

1. Valtteri Bottas (Finlandia/Mercedes GP) 1:21.48,527 (średnia prędkość 224,757 km/h)