tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Ty otyły obojnaku". Geje i Francuzi bronią Thiago Silvy

Enfant terrible brytyjskiej piłki - Joey Barton - ciągle w formie. - Znowu ten Thiago Silva. Wygląda jak otyły obojnak - napisał Anglik na Twitterze. "L'Equipe" retorycznie pyta, czy to słynne angielskie poczucie humoru. Francja jest oburzona i staje w obronie defensora Paris Saint-Germain.

Barton kilka lat temu przesiedział 77 dni w areszcie za bójkę w jednym z liverpoolskich galerii handlowych. Potem bił się z kolegami na treningu, na boisku uderzał rywali łokciem w brzuch. W 2004 roku, gdy był w Manchesterze City, zgasił cygaro na oku jednego z juniorów.

Przed rozpoczęciem tego sezonu londyńscy Queens Park Rangers wypożyczyli go do Marsylii, odwiecznego rywala paryżan z Parku Książąt.

We wtorek popołudniu PSG, z brazylijskim obrońcą Thiago Silvą w składzie, grało z Barceloną w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Kilka godzin przed meczem Anglik zatweetował: "Thiago Silva. Ten sam k..s, który był kontuzjowany cały sezon. Jeszcze jeden z przereklamowanych Brazylijczyków. I jeszcze otyły".

Brazylijski stereotyp

Chętnie utrę mu nosa na boisku. Nie mogę się doczekać. Co on może wiedzieć o Brazylijczykach?

Thiago Silva

W trakcie meczu (skończyło się 2:2) dopisał: "Ty otyły obojnaku (w oryginale "ladyboy" - red.)". O co poszło? Wcześniej Brazylijczyk krytykował Bartona, który nie zostawiał suchej nitki na jego koledze klubowym Zlatanie Ibrahimoviciu i rodaku Neymarze. - Chętnie utrę mu nosa na boisku. Nie mogę się doczekać. Co on może wiedzieć o Brazylijczykach? - odpowiedział Silva.

Klub z Marsylii już odciął się od wypowiedzi piłkarza, sam Silva sprawy nie komentuje. "L'Equipe" umieszcza Bartona na okładce i pyta ironicznie, "czy to słynne angielskie poczucie humoru?". Protestuje też organizacja Paris Foot Gay. - To idiotyczne zachowanie wzmacniające stereotyp, że Brazylijczycy to transseksualiści - protestują francuscy geje.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.