Radwańska zdobyła Miami!

To był koncert Agnieszki Radwańskiej! Polka w Miami odniosła największy sukces w karierze, w dwóch setach zasłużenie pokonała faworyzowaną Marię Szarapową 7:5, 6:4 i jest coraz bliżej trzeciej pozycji w światowym rankingu.

Na słonecznej Florydzie Szarapowa, była numer jeden kobiecego tenisa, straszyła - krzyczała głośno, mocno serwowała. Radwańska odpowiadała. Nie tak mocno, ale wystarczająco, żeby nie oddać swojego serwisu.

Podanie w dziewiątym gemie wygrała do zera. Zrobiło się 5:4 i zapachniało sensacją. Obie szły łeb w łeb, serwis za serwis, ale do pewnego momentu.

Nie siła, a technika

Rosjanka jeszcze odpowiedziała przy swoim podaniu. Po 50 minutach był remis, ale "Isia" poszukała swojej szansy w długich piłkach posyłanych w głąb kortu - na zmęczenie rywalki.

To był strzał w dziesiątkę. Efekt przyszedł przy stanie 6:5 dla krakowianki. Wyraźnie zmęczona Maria prostą piłkę z woleja posłała w siatkę i było 40-0 dla Polki. Zwycięstwa w pierwszym secie nie dała już sobie wydrzeć. Po raz pierwszy, ale nie ostatni przełamała faworytkę większości ekspertów.

Łeb w łeb i przełamanie

Kolejny set był kopią pierwszego. Obie tenisistki wygrywały swoje podania, ale to Masza sprawiała wrażenie bardziej zdenerwowanej, jakby czuła, że zwycięstwo w czwartym finale w Miami uciekało jej z rąk.

Aktorki tenisowego teatru na Florydzie za nic w świecie nie chciały jednak oddać swojego podania. Nawet Radwańska, która słynie nie z potężnego serwisu, ale z technicznych zagrań. W szóstym gemie miała problemy, ale ostatecznie obroniła breakpointa.

W decydującym zrobiła to samo, co na koniec pierwszego seta - po raz drugi tego pięknego popołudnia na Florydzie przełamała podanie gubiącej się Szarapowej.

Goni Kvitovą

"Isia" po raz drugi w karierze pokonała Rosjankę (poprzednio w US Open, ale na początku swojej zawodowej kariery - w 2007 roku), wygrała drugi turniej w tym sezonie - najważniejszy po zmaganiach w Wielkim Szlemie - i dziewiąty w karierze.

Na koniec zasłużenie odebrała czek na 712 tys. dolarów. Do rankingu dopisała sobie tysiąc punktów. Wciąż jednak zajmuje w nim czwarte miejsce, ale jeśli utrzyma formę, z pewnością strąci trzecią Petrę Kvitovą.